Witaj, nazywam się Arkadiusz Kondas i z zawodu jestem web developerem. Moją uwagę skupiam głównie na PHP w parze z MySQL, oraz od niedawna Machine Learningu, ale nie zamykam się na inne tematy/technologie. Zawodowo zajmuję się programowaniem od ponad 9 lat. Przez ten czas poznałem parę ciekawych framework’ów PHP: Kohana, Zend Framework 2, Laravel, Phalcon oraz Symfony. Od jakiegoś czasu jestem również przedsiębiorcą. Bycie właścicielem jednoosobowej firmy otwiera nowe perspektywy, ale wymaga też innego rodzaju pracy. Poświecę na pewno niejeden wpis na ten temat. Od trzech lat jestem również zapalonym biegaczem i uwielbiam dystansy ultra. Biorąc to wszystko pod uwagę, jak można się domyślić, mam ograniczoną ilość czasu dlatego w pracy skupiam się na produktywności o której również zamierzam pisać.

Moje certyfikaty:

Poniżej prezentuję certyfikaty jakie udało mi się zdobyć do tej pory. Na chwilę obecną mam zamiar zdobyć ich więcej o czym na pewno napiszę.

zce-php5-3-logo zf-zce-logo

 

Powody dla których piszę:

Oto kilka podstawowych powodów dlaczego postanowiłem prowadzić tego bloga oraz które motywują mnie do pisania:

  • Lubię i chcę pomagać innym, może to jest banał ale wierzę że komuś się przydam 🙂
  • Posiadam pewną porcję wiedzy oraz doświadczenia i chcę się nią dzielić. Często w pracy tłumaczyłem znajomym jak coś działa a potem łapałem się na tym że tłumaczę po raz któryś to samo. Teraz będą mogli przeczytać sami o każdej porze dnia. Gorąca Was pozdrawiam.
  • Jedna z moich zasad to: nigdy nie przestawaj się uczyć. Pisząc dla Ciebie czytelniku poznaję nowe rzeczy.
  • Od zawsze chciałem mieć bloga tylko nigdy nie wiedziałem na czym się skupić. Pisząc o programowaniu mogę łączyć moją pasję i jednocześnie spełniać pragnienia.
  • Lubię wyzwanie a ten blog jest jednym z nich i to nie małym …

Na koniec drobna uwaga: nie uważam się za guru programowania. Koduję bo lubię i sprawi mi to olbrzymią przyjemność. Jeżeli to jest możliwe to chciałbym uczynić programowanie jeszcze lepszym i łatwiejszym. Jeżeli cokolwiek na tym blogu pomoże Tobie stać się lepszym programistą to proszę powiedz mi o tym. Będzie to świetna motywacja do powstania kolejnych wpisów.

Pozdrawiam
Arkadiusz Kondas