.NET DeveloperDays 2016 – podsumowanie

W dniach 20-21 października warszawskie EXPO XXI przeżyło oblężenie. Ponad 900 osób wzięło udział w konferencji .NET DeveloperDays, największym w Europie Środkowo – Wschodniej wydarzeniu poświęconym technologii .NET. Specjalnymi gośćmi konferencji byli Jon Skeet oraz Ted Neward.

Konferencja .NET DeveloperDays to intensywne dwa dni spędzone z branżowymi ekspertami: 18 prelegentów poprowadziło 33 sesji merytorycznych.

Najlepsze oceny spośród zaproszonych otrzymał zdecydowanie Ted Neward, który w ciągu konferencji wygłosił trzy najlepiej ocenione sesje: Busy .NET Developer’s Guide to Task Parallel Library (TPL), Busy Developer’s Guide to Garbage Collection i Rethinking Enterprise . Świetną i wysoko ocenioną sesję na temat Dockera wygłosił Alex Mang. Dobrze oceniono również wystąpienia Jona Skeeta o C#.

14690873_1134595886589233_6952542976061551213_n

Sesje prowadzone w trakcie konferencji poruszały zagadnienia związane między innymi z ASP .NET, .NET Core, Entity Framework, DDD, TPL i Garbagge Collecion (to jedna z najwyżej ocenionych sesji Teda Newarda). Gdyby komuś było mało godzinnej sesji, to mógł skorzystać z wprowadzonej przez organizatorów w tym roku nowości: całodziennego spotkania poświęcone jednemu konkretnemu  zagadnieniu (pre-confy), które spotkały się z całkiem sporym zainteresowaniem uczestników.

„Cieszę się, że konferencja rośnie i się rozwija. W ubiegłym roku mieliśmy około 450 uczestników, w tym prawie dwukrotnie więcej. Robi się także coraz bardziej międzynarodowo, co nas ogromnie cieszy. Wśród tych blisko 900 uczestników mamy gości z ponad 20 państw.” –

powiedział Maciej Pilecki, przedstawiciel firmy DATA MASTER organizującej konferencję.

„Mamy również mnóstwo planów na przyszły rok – kompletujemy listę prelegentów, mamy już zresztą trzech potwierdzonych, zastanawiamy się nad tym, czy dodawać czwartą sesję w ciągu dnia, czy wydłużyć konferencję. Konsultujemy to z tymi najbardziej zainteresowanymi i zaangażowanymi – z naszymi uczestnikami. Staramy się robić tak, żeby to oni byli tutaj najbardziej zadowoloną grupą.”

14705628_1134669416581880_6909161613940272478_n

Sporo działo się również wieczorem pierwszego dnia konferencji, podczas imprezy konferencyjnej. Dla zmęczonych zdobywaniem wiedzy były stoły, przy których mogli bez problemu porozmawiać ze znajomymi z branży oraz sala, w której można było potańczyć. Tych, którym było jeszcze mało, organizatorzy zaprosili na panelu Q&A z prelegentami, do którego uczestnicy mogli zgłaszać pytania osobiście podczas spotkania lub już wcześniej za pośrednictwem twittera. Później był konkurs na temat wiedzy ogólnej: .NET challenge, a cały dzień zakończył Maciej Aniserowicz, który zaprosił na Dev Talk Life – rozmowę z Jonem Skeetem i Dino Esposito. A drugiego dnia – od godziny 9 trzy równoległe sesje, do wyboru przez cały dzień.

W głównej hali EXPO, skąd można było przejść do sal wykładowych, swoje stoiska przygotowały firmy sponsorujące konferencję – AdForm, Luxoft, Roche, KMD Poland, Dev Express, Volvo IT, Jcommerce, IT Contract, Jet Brains, Fast Reports, Jlabs oraz Bank Millennium. Wszystkie one cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników,którzy chętnie rozmawiali na temat możliwości rozwoju zawodowego lub produktów, na których codziennie pracują.

14724398_1134535956595226_3383098924771154861_n

Z pokonferencyjnych ankiet wynika, że zdecydowana większość uczestników wyjechała z Warszawy zadowolona. Duża część z nich od razu zadeklarowała udział w przyszłorocznej edycji, która tradycyjnie została zaplanowana na październik. Konferencje z cyklu .NET DeveloperDays są organizowane cyklicznie raz w roku i zajmują już stałe miejsce w kalendarzu branżowych imprez.Więcej w ASP .NET, Konferencje
Konferencja Future Dev Day

25 listopada w Gliwicach odbędzie się konferencja Future Dev Day. Jeśli potrzebujecie: ✓ solidnej dawki technicznej wiedzy, ✓ informacji o...

Zamknij